Rabaty dla naszych Gości
Strona w budowie..., zbieramy informacje i szukamy najlepszych rabatów, gdy tylko skończymy na pewno je tutaj zamieścimy! Będą to rabaty na baseny, karnety na wyciągi, restauracje, itp. Odwiedź tą zakładkę niebawem.
Willa 35 VIP
Strona w budowie..., planowane otwarcie tej podstrony to czerwiec 2019. Przygotowujemy coś specjalnego dla naszych Gości.
Regulamin obiektu
Willa Paula Robert Kaczmarczyk, 34-407 Czerwienne 187a, Podhale; NIP 7352876019
Mapa atrakcji
Przygotowaliśmy dla Ciebie mapę różnych atrakcji, które znajdziesz bardzo blisko Willi Paula oraz trochę dalej. Mapa zobrazuje Ci naszą lokalizację oraz pozwoli zaplanować czas jeszcze przed przyjazdem.
Kliknij w pinezkę i zobacz adres. Przybliż mapę, a zobaczysz więcej!
Czy Czerwienne jest czerwone?
Czy Czerwienne jest czerwone?
Czy Czerwienne naprawdę jest czerwone? Najlepiej sprawdzić to samemu, przyjeżdżając na miejsce. Ale prawdopodobnie nazwa miejscowości, rzeczywiście wiąże się z tym kolorem, jednak nie do końca wiadomo, która z teorii jest tą prawdziwą.
Jedna z nich głosi, że nazwa Czerwienne pochodzi od czerwonej glinki, która znajduje się w tych okolicach. Inna mówi, że ma to związek z rosnącymi tutaj na kępach między polami krzakami głogu, który jesienią przyozdabia się w intensywne czerwone korale. Jeszcze inna mówi o czerwonym granicie budującym pasmo Tatr i pokrywającym się czerwonawym mchem. Jest też płynący przez miejscowość potok Czerwony…

Czerwienne czy Międzyczerwienne?
Jest cudowny wiersz, mówiący o dziewczynie z czerwonym/rumianym licem...Ciekawą jest także teoria, że Czerwienne zyskało swą nazwę przez bajeczne wschody i zachody słońca, które wybarwiają się właśnie na czerwono… stąd miałaby się wziąć wieś o nazwie Międzyczerwienne, położona między czerwonym wschodem i zachodem. I rzeczywiście, w pierwszych wzmiankach o naszej miejscowości z 1595 roku widnieje właśnie nazwa Międzyczerwienne. Dosyć późno, ponieważ w roku 1965 zrezygnowano z pierwszej części nazwy, zostawiając jedynie drugi człon czyli Czerwienne.
Tutaj odnajdziesz siebie...
Miejscowość znajduje się na Pogórzu Gubałowskim, a konkretnie na jej północnym grzbiecie, między Nowym Targiem, a Zakopanem. Jej ukształtowanie to doliny i pagórki, z których rozpościera się cudowny widok na Tatry, Gorce i Beskidy. W Czerwiennem znajdziecie dwa wzniesienia – Budz i Bachledówka. Na Bachledówce znajduje się Klasztor Ojców Paulinów oraz Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, które niegdyś odwiedzał ks. kardynał Karol Wojtyła, składając przy okazji wizytę Księdzu Prymasowi Wyszyńskiemu, który również ulubił sobie to miejsce. Na drugim wzniesieniu działa dziś wyciąg narciarski Czerwienne.
Czerwienne to miejscowość podhalańska, w której mieszkańcy mówią góralską gwarą, noszą góralskie stroje i kultywują podhalańskie tradycje. Dawniej Czerwienne słynęło z wytwarzanych przez lokalnych rzemieślników wysokiej jakości pługów. W miejscowości odnaleźć można przykłady podhalańskiego budownictwa, ale to co w niej najcenniejsze to spokój i autentyczność, która sprzyja wyciszeniu.
Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II
Na wysokości 959 metrów nad poziomem morza, w Czerwiennem znajduje się wzniesienie o nazwie Bachledówka. Na jego szczycie stoi Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej oraz klasztor paulinów. Sanktuarium znane jest w całej Polsce, a nawet poza jej granicami i codziennie przybywają do niego wierni, którzy chcą oddać cześć Matce Boskiej, zobaczyć na własne oczy to miejsce.

Historia Bachledówki to wiele ciekawych legend, jednak jej właściwy bieg nadaje rok 1955, w którym na wzgórzu osiedlili się Paulini i wyremontowali stary dom, który z czasem był remontowany i rozbudowywany, aż stał się miejscem odprawiania rekolekcji i wypoczynku.
Sanktuarium zostało konsekrowane w 1991 roku przed kardynała Franciszka Macharskiego. Kamień węgielny po jego budowę pobłogosławił sam Jan Paweł II, który jeszcze jako kardynał odwiedzał to miejsce w latach 1967-1974 wraz z prymasem Stefanem Wyszyńskim.
Świątynię warto odwiedzić nie tylko przez wzgląd na panującą tu atmosferę ale też wyróżniający się styl, w jakim zostało wykończone wnętrze. Góralskie wzornictwo, precyzyjnie rzeźbione ornamenty, połączenie drewna z surowym białym kolorem ścian, wnosi do wnętrza subtelność, lekkość i niezwykła klasę.
Artykuł w budowie
Jeśli tutaj trafiłeś to znaczy że interesujesz się górami, Podhalem czy też turystyką, właśnie opracowujemy treści dla tej podstrony. Zajrzyj tu niebawem lub obserwuj nasz profil na Facebooku na pewno Cię powiadomimy!
br>Przegląd stoków narciarskich
Stacja Narciarska CzerwienneSki
Oddalony zaledwie 200 metrów od Willi Paula wyciąg CzerwienneSki, jest miejscem idealnym na zimową przygodę dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.
Na miejscu czeka na was trasa o długości 620 metrów i różnicy wzniesień do 110 metrów. Wyciąg jest orczykowy, trasa ratrakowana i sztucznie naśnieżana. Jej atutem jest duża szerokość, dzięki której na wyciągu nie jest tłoczno i można wydłużyć zjazd. Przy stacji działa szkółka narciarska, wypożyczalnia, karczma.

Zobacz stronę czerwienneski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 200 m. Sezon ZIMA
Ośrodek narciarskiPotoczki w Zębie
Potoczki to stacja narciarska z wyciągiem orczykowym oraz taśmowym. Świetnie spędzi na nim czas cała rodzina. Długość trasy to 350 metrów, a stacja znajduje się na wysokości 980 m n.p.m.
Potoczki to trasa ratrakowana, sztucznie naśnieżana i nagłośniona. Na stacji znajduje się darmowy parking, karczma, wypożyczalnia nart, serwis oraz sklep ze sprzętem narciarskim. Oprócz orczyka, na miejscu znajdziecie też bardzo szybki tor pontonowy.

Zobacz stronę potoczki.pl lub pokaż na mapie. Odległość 5,8 km Sezon ZIMA
Stacja NarciarskaSki Suche
Ski Suche to stacja narciarska, która zdobyła miano stacji przyjaznej rodzinie. Znajdziecie tam kilka zróżnicowanych tras dla zaawansowanych i początkujących narciarzy i snowboardzistów.
Ski Suche to wyciąg orczykowy, taśmowy oraz kolej krzesełkowa. Wybierając się tam, świetnie spędzicie cały dzień, szalejąc na nartach. Na miejscu, czaka szkółka narciarska, zaplecze gastronomiczne z grillem, wypożyczalnia oraz ratownicy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem.

Zobacz stronę skisuche.com lub pokaż na mapie. Odległość 8 km. Sezon ZIMA
Suche Ski u Jędrola Suche
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na nartach wybierz się do Suchego! Stacja narciarska u Jędrola posiada łagodny stok, doskonały dla nowicjuszy i dzieci.
Suche Ski posiada wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy pomogą w nauce jazdy najmłodszym, a także początkującym dorosłym. Lekcja trwa 55 minut, rezerwacji można dokonać telefonicznie, na podany na stronie stacji numer telefonu.

Zobacz stronę suche-ski.com lub pokaż na mapie. Odległość 8 km. Sezon ZIMA
Najlepsze ośrodki narciarskie na Podhalu.
Jeżeli szukasz prawdziwej narciarskiej przygody Podhale z pewnością Cię nie zawiedzie! Zima to tutaj raj dla narciarzy i snowboardzistów! Dodatkowo, komfort szusowania podnosi karnet Tatra Super Ski. Kupując taki karnet możesz korzystać ze wszystkich stacji narciarskich, które są partnerami programu. Zobacz więcej na tatrysuperski.pl
Rodzinny wyciąg narciarski UBOC
UBOC to wyciąg narciarski zlokalizowany w Witowie. Możecie tam skorzystać z dwóch stoków o długości 150 oraz 450 metrów.
Na miejscu znajdziecie wypożyczalnię sprzętu, parking i karczmę. Jest to rodzinna, niewielka stacja, na której miło można spędzić czas. Stok jest ratrakowany i dośnieżany. Kupując karnet płacimy za ilość zjazdów.

Stacja Narciarska Witów - Ski
Witów-Ski to bogata oferta dla narciarzy zaawansowanych i początkujących. Znajdziecie tam długą na 1000 metrów kolej krzesełkową 4 osobową, wyciąg orczykowy o długości 110 metrów oraz 70 metrów wyciągu taśmowego dla dzieci.
Stacja honoruje kartę Tatry Super Ski, na której można korzystać z kilkunastu stacji narciarskich na całym Podhalu. Na stacji znajdziecie szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu oraz restaurację samoobsługową dla narciarzy, kawiarnię widokową oraz restaurację w regionalnym stylu.

Zobacz stronę witow-ski.pl lub pokaż na mapie. Odległość 16 km. Sezon ZIMA
Stacja NarciarskaHarenda Zakopane
Ośrodek narciarsko rekreacyjny Harenda w Zakopanem to jedna z bardziej znanych na Podhalu narciarskich propozycji. Oprócz tras narciarskich znajdziecie tam również lodowisko.
Harenda to trzy trasy z wyciągiem orczykowym, trasa z wyciągiem krzesełkowym oraz taśma dla dzieci, na pierwszą przygodę z narciarstwem. Oczywiście obok stacji znajdziecie zaplecze gastronomiczne, przedszkole narciarskie, wypożyczalnie i parkingi.

Zobacz stronę harendazakopane.pl lub pokaż na mapie. Odległość 13 km. Sezon ZIMA
Stacja NarciarskaPolana Szymoszkowa
Polana Szymoszkowa to trasa bardzo widokowa, z 6 osobową koleją krzesełkową biegnącą na szczyt Gubałówki, która doskonale sprawdzi się dla zaawansowanych narciarzy.
Oczywiście to nie jedyna trasa, jaką proponuje stacja. Dostępna jest też mniejsza kolej, biegnąca do połowy stoku, która sprawdzi się dla początkujących. Latem dużą koleją można wyjechać z rowerem i rozpocząć wyjątkową, rowerową wycieczkę.

Zobacz stronę szymoszkowa.pl lub pokaż na mapie. Odległość 17 km. Sezon ZIMA
Ośrodek NarciarskiKotelnica Białczańska
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska to prawdziwy kurort narciarski, przeznaczony dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
Ośrodek dysponuje 14 kilometrami tras o różnimy stopniu trudności, z wyciągami krzesełkowymi, dodatkowo, na miejscu trasy dla biegaczy, snow park dla snowboardzistów, wypożyczalnie, sklepy ze sprzętem i restauracje z pysznym jedzeniem oraz szkółki narciarskie.

Zobacz stronę bialkatatrzanska.pl lub pokaż na mapie. Odległość 21 km. Sezon ZIMA